Menu

Výtahové stroje

Pro naše výtahové technologie používáme pohony:

  • trakční (bezpřevodové a převodové),
  • bubnové,
  • hydraulické.

TRAKČNÍ POHONY

Trakční pohony jsou určeny pro pohon lanových výtahů s protizávažím. Maximální komfort jízdy je zajištěn pomocí kvalitních výtahových strojů a frekvenčně řízeným pohonem.

Bezpřevodové synchronní pohony

Nejdůležitější výhodou bezpřevodových výtahových strojů je vyšší účinnost pohonu spojená s nižšími provozními náklady na spotřebu elektrické energie, tišší provoz a zvýšení dopravní rychlosti výtahu.

Pro naše instalace používáme bezpřevodové výtahové pohony ZETATOP od renomovaného německého výrobce ZIEHL-ABEGG.
Tento pohon nabízí všechny výhody moderního synchronního motoru s permanentními magnety.  Je kompaktní a je možno jej instalovat mnoha způsoby, i do nejmenších výtahových šachet. Kvalita jízdy a její plynulost je u tohoto typu pohonu nepřekonatelná. Certifikovaná brzda může sloužit jako bezpečnostní prvek proti nekontrolovanému a neúmyslnému pohybu kabiny (ČSN EN 81-1 + A3). Spojením výtahu Beta Control a pohonu ZETATOP získáte nejvyšší možnou technickou úroveň Vašeho výtahu.

ZETATOP-SM160 ZETATOP SM200-20C  ZETATOP SM250 render
 

 
 

Převodové asynchronní pohony

Výhodou převodových strojů je nižší pořizovací cena a jednoduchá náhrada za původní pohon. Naopak jejich nevýhodou je vyšší hlučnost a vyšší spotřeba elektrické energie. Součástí pohonu je motor, převodovka, dvojčinná brzda a trakční kotouč.

  M 76

BUBNOVÉ POHONY

Bubnové výtahy jsou výtahy bez protizávaží, nosné lano je navíjeno na buben převodového stroje. Výhodou tohoto pohonu je možnost maximálního využití prostoru výtahové šachty.

v0040 buben

HYDRAULICKÉ POHONY

Zdvihací sílu hydraulického pohonu dodává elektricky poháněné čerpadlo, které dopravuje hydraulický olej do přímočarého hydromotoru působícího přímo nebo nepřímo na klec. Výtahy s hydraulickým pohonem jsou nejčastěji instalovány do objektů se dvěma až šesti stanicemi s výškou zdvihu do 22 metrů a rychlostí max. 0,80 m/s.

 

Beta Control

Oblasti

 

Adresa

Kontakt

O firmě Výtahy

Vývoj

Beta Control s.r.o.

Telefon: +420 546 223 491  

Volná místa Bezpečný dům Školicí centrum Černého 829/58 Telefon: +420 515 511 201
Média Čerpací stanice Inženýring 635 00 Brno (Bystrc) E-mail: obchod@betacontrol.cz

1994 - 2016 © Všechna práva vyhrazena | Realizace GLIPS.cz